Advokatas nubaustas už teisėjo papirkimą ir prekybą poveikiu
Vilniaus miesto apylinkės teismas už teisėjo papirkimą ir prekybą poveikiu kaltu pripažino advokatą V. P.
Teismo baudžiamuoju įsakymu jam skirta 29 250 litų bauda.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai nustatė, kad advokatas V. P. iš nuteistojo L. J. reikalavo duoti ir vėliau per du kartus priėmė 13 tūkst. litų kyšį. Už tai advokatas pažadėjo paveikti pažįstamą Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją R. S., kad šis, nagrinėdamas L. J. baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, priimtų nuteistajam palankius sprendimus.

Tęsdamas nusikalstamą veiką V. P., veikdamas bendrininkų grupėje su L. J., pažadėjo duoti ir per du kartus perdavė teisėjui R.S. 32 tūkst. litų kyšį. Pinigai buvo skirti tam, kad teisėjas, pasinaudodamas savo pažintimi su Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku, paveiktų jį, kad būtent R. S. būtų paskirtas į trijų teisėjų kolegiją, apeliacine tvarka nagrinėsiančią L. J. baudžiamąją bylą, ir galėtų veikti nuteistojo naudai.STT Vilniaus valdybos ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai V. P. sulaikė 2012 m. balandžio 10 d. Per kratą teisėjo kabinete buvo rasti V. P. perduoti pinigai.

Baudžiamoji byla, kurioje įtarimai dėl kyšininkavimo pareikšti dabar jau buvusiam teisėjui R. S., o dėl papirkimo ir tarpininko kyšininkavimo verslininkui L. J., artimiausiu metu taip pat bus perduota teismui.

2013 05 23 STT informacija