Grupės posėdžiai
2015 m. birželio 3 d., 13 val., Seimo III rūmų 220 salėje ( K. Antanavičiaus salė)

Informuojame, kad Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisija ir Antikorupcijos komisija š.m. birželio 3 d., 13 val., Seimo III rūmų 220 salėje ( K. Antanavičiaus salė) rengia bendrą Komisijų posėdį.

Skaityti daugiau...
 
2015 m. gegužės 27 d. (trečiadienis) 13:00 val.
Komisijos darbo grupė galimoms korupcijos apraiškoms teismų, teisėsaugos bei kontroliuojančių institucijų veikloje tirti 2015 m. gegužės 27 d. (trečiadienį) 13.00 val. Kazimiero Antanavičiaus salėje (Seimo III rūmai, Nr. 220) organizuoja posėdį, kuriame kviečia dalyvauti Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Centrinės projektų valdymo agentūros atstovus ir atsakyti į darbo grupės narių klausimus dėl sienos apsaugos vaizdo sistemų įdiegimo ir stebėjimo įrangos atnaujinimo konkursų.
Skaityti daugiau...
 
2015-05-13 (trečiadienis) 13.00 val., Vilnius

2015-05-13 (trečiadienį) 13.00 val. K. Antanavičiaus salėje (Seimo III rūmai), organizuojamas Seimo Antikorupcijos komisijos posėdis, kuriame bus svarstomi klausimai, susiję su LR generalinės prokuratūros veikla bei dėl Komisijos perduotos medžiagos pagrindu pradėtų ikiteisminių tyrimų baigties.

 
2015 m. gegužės 6 d. (trečiadienis), Vilnius
2015-05-06 (trečiadienį) 13.00 val. salėje Nr. 218B (Seimo III rūmai) organizuojamas Seimo Antikorupcijos komisijos posėdis.
Skaityti daugiau...
 
2015 m. balandžio 22 d. (trečiadienis), Vilnius

Trečiadienį, 2015 m. balandžio 22 d. Lietuvos Respublikos Seime, Kazimiero Antanavičiaus salėje (III rūmai, 220 kabinetas) organizuojamas Seimo Antikorupcijos komisijos posėdis, siekiant įvertinti per pastaruosius metus įvykusius pokyčius smulkiosios korupcijos tyrimų teisėsaugos institucijose srityje.

 

2014 m. vasario 11 d. Europos Sąjungos kovos su korupcija ataskaitos aptarimo metu Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis atkreipė dėmesį, kad, jo manymu, nėra nei vienos ikiteisminio tyrimo institucijos, kuri būtų atsakinga už smulkiosios korupcijos tyrimą. Atsižvelgiant į tai, smulkiosios korupcijos tyrimų teisėsaugos institucijose klausimas aptartas 2014 m. balandžio 20 d. Lietuvos Respublikos Seimo antikorupcijos komisijos darbo grupės posėdyje. Posėdžio metu Generalinės prokuratūros atstovai įsipareigojo įvertinti rekomendacijas ir galimybes sutelkti kitas ikiteisminio tyrimo įstaigas kovai su smulkiąja korupcija. 2015 m. balandžio 8 d. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Saulius Urbanavičius komisijos posėdyje pristatė 2014 metų Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos ataskaitą ir įvardino sritis, kuriose stebima didesnė korupcijos pasireiškimo rizika, atkreipė dėmesį į smulkiosios ir vidutinės korupcijos užkardymo problematiką.

 

Kvietimai į komisijos posėdį išsiųsti Generalinei prokuratūrai, Policijos departamentui, Policijos kriminalinių tyrimų biurui.

 

 
2013 m. rugsėjo 30d. ( pirmadienis) Vilnius

Pirmadienį, rugsėjo 30-ąją, Lietuvos Respublikos Seime, Kazimiero Antanavičiaus salėje (III rūmai, 2 aukštas) parlamentinė grupė „Už Lietuvą be korupcijos“ rengia pasitarimą, kurio metu bus bandoma atsakyti į klausimą: ką daryti ir kaip pažaboti nelegalią prekybą rūkalais bei alkoholiu.

 
2013 m. vasario 7 d. ( ketvirtadienis) Vilnius

Š. m. vasario 7 d. 11 val. signataro K. Antanavičiaus salėje vyks parlamentinės grupės "Už Lietuvą be korupcijos" posėdis, kuriame aptarsime šešėlinės ekonomikos apraiškas Lietuvoje. Posėdyje dalyvaus pranešėjas Artūras Listavičius, kuris pristatys temą "Šešėlis alkoholio rinkoje".

 
2012 gruodžio 7 d. (penktadienis) Vilnius
POLITINIAI  STANDARTAI – TARP ANTIKORUPCINĖS RETORIKOS IR PRAKTIKOS
 
2012 m. lapkričio 28 d. LR Seime įkurta parlamentinė grupė „Už Lietuvą be korupcijos“. Ši grupė  įgyvendins numatytą antikorupcinę politiką, rems antikorupcinių įstatymų priėmimą bei sieks, kad Lietuvoje išaugtų nepakantumas bet kokiai korupcijos formai.
Siekiant paminėti Tarptautinę antikorupcijos dieną, gruodžio 7 d. 11 val. rengiame apskritojo stalo diskusiją „Politiniai standartai – tarp antikorupcinės retorikos ir praktikos“, kurios metu taip pat bus teikiami apdovanojimai už pilietinę drąsą, kurie, tikimės, taps metų tradicija pagerbti ir apdovanoti nusipelniusius asmenis, kovojančius su korupcija Lietuvoje.
 
Diskusija vyks LR Seime, signataro Kazimiero Antanavičiaus salėje, III rūmuose.
Į diskusiją kviečiami: STT atstovai, politologai, žiniasklaidos apžvalgininkai bei kiti suinteresuoti asmenys.
Maloniai kviečiame Jus dalyvauti šioje diskusijoje. Apie savo sprendimą dėl dalyvavimo prašytume informuoti mus iki gruodžio 4 d. el. paštu: ausra.mazone@lrs.lt
 
2012 lapkričio 28 d. ( trečiadienis) VILNIUS

DĖL PARLAMENTINĖS GRUPĖS „UŽ LIETUVĄ BE KORUPCIJOS“ ĮSTEIGIMO

2010 m. birželio 7 d. buvo suburta Seimo narių grupė „Už piliečių talką kuriant Lietuvą be korupcijos“. Per pustrečių metų grupės nariai inicijavo kartu užregistravo įstatymų projektus bei inicijavo dvylika diskusijų, kurių metu buvo aptariami aktualūs klausimai susiję su korupcijos prevencija savivaldybėse, politinių partijų finansavime, sveikatos apsaugoje, viešuosiuose pirkimuose. Su valstybės kova prieš korupciją ir grupės antikorupcine veikla visuomenė buvo supažindinama leidinyje „Antikorupcija.LT“ bei nuolat atnaujinamoje interneto svetainėje „Antikorupcija.LT“. Pastaroji per pastaruosius pusantrų metų sulaukė net 75 tūkst. lankytojų. Grupės iniciatoriai toliau numato tęsti pradėtą darbą įkurdami parlamentinę grupę „UŽ LIETUVĄ BE KORUPCIJOS“. Tai, kad toks parlamentinis darbas bus dar reikalingesnis liudija ir nedemokratinės politinės kultūros tendencijos, kuomet į vadovaujančius postus skiriami politikai nebaigę savo teisminių ginčių, neįrodę savo nekaltumo teisme, kuomet opozicijos atstovai eliminuojami iš valdžią kontroliuojančių parlamentinių struktūrų. Tai neigiamai veikia visuomenės sąmonę bei valstybės įvaizdį pasaulyje. Kaip ir korupcijos, taip ir politinės demokratinės kultūros deficito kainą apmoka patys piliečiai. Buvusius kryptingus žingsnius įgyvendinant numatytą antikorupcinę politiką reikia tęsti. Grupė numato ne žodžiais, o darbais toliau remti antikorupcinių įstatymų priėmimą bei siekti, kad Lietuvoje išaugtų nepakantumas bet kokiai korupcijos formai.

Grupės susirinkimas kviečiamas š.m. lapkričio 28 d. 13 val. 218b salėje.

 
2012 rugsėjo 6 d. (ketvirtadienis) VILNIUS
2012 m. rugsėjo 6 d., 10 val., parlamentinė grupė „Už piliečių talką, kuriant Lietuvą be korupcijos“ rengia diskusiją-pasitarimą „Lobistinės veiklos įstatymo spragos“. Diskusijoje bus aptariamas dabartinis lobistinis veiklos reglamentavimas, įstatymų tobulinimo galimybės, pateiktos institucijų rekomendacijos. Diskusija vyks Seimo III rūmų 220 salėje.
 
Į diskusiją kviečiami Prezidentūros, Vyriausybės, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, verslo ir nevyriausybinių asociacijų atstovai bei įvairių sričių lobistai.
 
„Nors lobizmas Lietuvoje įteisintas prieš daugiau nei 10 metų, tačiau dauguma reikalų iki šiol yra tvarkomi niekur nedeklaruojant savo interesų ir politikų sąsajų su paslaugos prašytojais. Nepaisant to, kad pagal dabar galiojantį lobistinės veiklos įstatymą už neteisėtą lobistinę veiklą yra baudžiama, tačiau iki šiol niekas nebuvo nubaustas“, – sakė Seimo narių grupės „Už piliečių talką, kuriant Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė Agnė Bilotaitė.
 
Šiuo metu Lietuvos visuomenės supratimas apie lobizmą, jo prigimtį, tikslus, socialinį vaidmenį, taip pat lobistine veikla užsiimančius asmenis yra labai ribotas, o jos reakcija į lobizmą ir lobistus dažnai negatyvi. Tačiau galimo nelegalaus poveikio politikams mažinimas yra svarbi antikorupcinės politikos dalis. Ši konferencija rengiama kaip tik ir siekiant paskleisti kuo daugiau informacijos visuomenei apie lobistinę veiklą, aiškintis jos reglamentavimo problemas ir ieškoti galimybių tą reglamentavimą pagerinti.
 
2011 gruodžio 9 d. (penktadienis) VILNIUS

Gruodžio 9 d. Seimo grupė „Už piliečių talką, kuriant Lietuvą be korupcijos“ rengia konferenciją „Atsparumas korupcijai. Ar galima to išmokyti?“ (I r. Konstitucijos salė). Pradžia – 12 val.

 
Konferencija skirta Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti.
 
Be būtinų kryptingų valdžios žingsnių įgyvendinant antikorupcinę politiką ne mažiau svarbus yra antikorupcinis švietimas, kuris padeda vykdant korupcijos prevenciją. Antikorupcinio švietimo programos turi būti prieinamos ne tik jaunuoliams, bet ir vaikams, kad nuo mažens būtų formuojamos sąžiningo elgesio tradicijos.
 
Konferencijos tikslas – apžvelgti antikorupcinio švietimo svarbą įvairioms amžiaus grupėms, šių priemonių taikymą ir poveikį Lietuvoje.
 
Į konferenciją kviečiami Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto, Švietimo ir mokslo ministerijos, universitetų, Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovai ir kiti suinteresuoti asmenys.
 
Konferencija bus tiesiogiai transliuojama Seimo internetiniame tinklalapyje adresu http://www3.lrs.lt/pls/inter/w2008_home.dabarseime
 
Maloniai prašome dalyvauti konferencijoje ir po jos vyksiančioje diskusijoje. Registracija į konferenciją vyks iki 2011 m. gruodžio 7 d. 17 val. el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba telefonu 8 616 19357. Atvykstant į Seimą, būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 
PRIDEDAMA: konferencijos programa.
 
2011 gruodžio 5 d. (penktadienis) KLAIPĖDA
Š.m. gruodžio 5 d.(pirmadienį) Klaipėdoje rengiama konferencija „Korupcijos rizikos valdymas savivaldybėse“, skirta Tarptautinei antikorupcijos dienai.
 
Renginio organizatoriai – Klaipėdos miesto savivaldybės meras, LR STT Klaipėdos valdyba, Seimo narių grupė "Už piliečių talką, kuriant Lietuvą be korupcijos".
 
Renginio vieta – Klaipėdos miesto savivaldybės Rotušės salė (Danės g. 17, 1 aukštas).
 
Pradžia – 11 val. (pabaiga apie 13 val.)
 
Dalyviai - pranešėjai: Lietuvos Respublikos Seimo narė Agnė Bilotaitė;
Lietuvos Respublikos Seimo narys Arvydas Anušauskas;
Politologas Alvydas Medalinskas;
Transparency International Lietuvos skyriaus TILS vadovas Sergejus Muravjovas ir kiti.
 
2011 lapkričio 14 d. (pirmadienis) KLAIPĖDA
Š.m. lapkričio 14 d. (pirmadienį) Klaipėdos universiteto studentų sąjunga, LR STT Klaipėdos valdyba ir Seimo narių grupė „Už piliečių talką, kuriant Lietuvą be korupcijos“ rengia seminarą - diskusiją tema: „Skaidri akademinė bendruomenė – aukštosios mokyklos sėkmės garantas“. Renginyje dalyvaus Klaipėdos universiteto rektorius prof. habil. dr. Vladas Žulkus, Universiteto akademinės etikos komisijos pirmininkė Lina Petrošienė, LR STT pareigūnai. Pranešimus skaitys Lietuvos Respublikos Seimo narė Agnė Bilotaitė, Seimo narių grupės „Už piliečių talką, kuriant Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Arvydas Anušauskas, Transparency International Lietuvos skyriaus (TILS) projektų vadovė Neringa Mickevičiūtė, Klaipėdos universiteto docentas, dr. Arūnas Acus, LR STT Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas Vytas Rimkus, Lietuvos studentų sąjungos atstovai.
 
Renginys vyks lapkričio 14 d. 11val. KU Aula Magna ("Studlendas" H.Manto g. 84) auditorijų korpuse.
 
Siekiant išsiaiškinti kyšininkavimo ar nesąžiningumo patirtį, Klaipėdos universiteto studentų sąjunga vykdo anoniminę studentų apklausą, kurios rezultatus tikimasi pristatyti ir aptarti seminaro metu.
 
http://apklausa.lt/f/kysininkavimo-atvejai-akademineje-bendruomeneje-58312zl.fullpage
 
Prašau, informuokite, ar planuojate dalyvauti šioje diskusijoje.
 
2011 rugsėjo 12 d. (pirmadienis) VILNIUS

Seimo parlamentinė grupė “Už piliečių talką, kuriant Lietuvą be korupcijos” kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba bei mobilaus ryšio operatoriais svarstė viešųjų pirkimų mobilaus ryšio paslaugų srityje skaidrumo klausimus.

 

Pranešimas spaudai

 
2011 kovo 21 d. (pirmadienis) VILNIUS
Seimo narių grupė "Už piliečių talką, kuriant Lietuvą be korupcijos" Seime surengė diskusiją pasitarimą dėl politinės korupcijos aktualijų. Į diskusiją pakviesti dalyvauti Viešųjų pirkimų tarnybos, Teisingumo ministerijos, Valstybės saugumo departamento, Generalinės prokuratūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos bei žiniasklaidos atstovai.
 

Diskusijos klausimai

 
2011 Sausio 17 d. (pirmadienis) ŠVENČIONYS

Seimo narių grupės "Už piliečių talką, kuriant Lietuvą be korupcijos" išvažiuojamasis posėdis Švenčionyse skirtas „Rinkėjų papirkinėjimo prevencijai”

 

Darbotvarkė

Posėdžio medžiaga

 
2010 Gruodžio 10 d. (penktadienis) KLAIPĖDA

Grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ išvažiuojamasis posėdis viešųjų pirkimų tema ir grupės veiklos 2010 metais apibendrinimas

Darbotvarkė

Pranešimai:
 
 
2010 Spalio 6 d. (trečiadienis) ŠIAULIAI

Grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ išvažiuojamasis seminaras "Kova su korupcija savivaldoje"