Kas ketvirtas gyventojas per pastaruosius metus yra davęs kyšį
Lietuva išlieka tarp korumpuočiausių Europos valstybių. „Transparency International“ šių metų Pasaulinis korupcijos barometras rodo, kad per pastaruosius metus kyšį yra davęs kas ketvirtas šalies gyventojas.
 
Per pastaruosius metus Lietuvoje keturiskart sumažėjo su kelių policija susidūrusių gyventojų (6 proc.), kurie teigia mokėję kyšį pareigūnams, 2013 metais tokių buvo 23 procentai. Tuo metu vis dar kas ketvirtas (24 proc.) gydymo įstaigose apsilankęs gyventojas prisipažįsta kyšį davęs, o prieš trejus metus kyšį sveikatos apsaugoje davė kas trečias pacientas, t.y. 35 procentai.
 
Daugiausiai Europos Sąjungoje kyšininkaujama Rumunijoje (29 proc.), Lietuvoje (24 proc.) ir Vengrijoje (22 proc.). Tiek gyventojų teigia mokėję kyšį bent už vieną viešojo sektoriaus paslaugą.
 
Tik 7 proc. Lietuvoje kyšį mokėjusių gyventojų apie tai pranešė atitinkamoms institucijoms, 15 proc. atrodo, kad visuomenėje pranešti apie kyšininkavimą yra priimtina. 13 proc. Lietuvos gyventojų palankiai vertina Vyriausybės darbą sprendžiant korupcijos problemą Lietuvoje.
 
Lietuvoje atliekant šį tyrimą 2015 metų gruodžio 4 – 2016 metų sausio 28 dienomis buvo apklausti 1501 gyventojas. Tyrimą atliko bendrovė „TNS“.
 
Šaltinis: 15min, BNS, 2016 lapkričio 16 d.