STT kaip liudininką apklausė Ignalinos atominės elektrinės vadovą Darių Janulevičių
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ketvirtadienį kaip liudininką apklausė Ignalinos atominės elektrinės (AE) vadovą Darių Janulevičių, tiriant bylą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo, kyšininkavimo bei papirkimo, susijusio su Ignalinos atominės elektrinės didelės vertės turto pardavimo sandoriais. Ikiteisminio tyrimo rezultatų galima laukti kitų metų pradžioje.
 
D.Janulevičiaus teigimu, bendrovė užsisakė nepriklausomą auditą, kuris nustatė, kad parduodant turtą – metalo laužą – nebuvo piktnaudžiavimo.
 
STT pernai pradėjo tyrimą dėl neteisėto uždaromos ir nebeveikiančios Ignalinos AE turto pardavimo aukcionuose. Tuomet tarnyba pranešė sulaikiusi asmenį, įtariamą neteisėtų pardavimu. Tarnyba pranešė turinti informacijos, kad sulaikytas asmuo kartu su kitais elektrinės darbuotojais sugalvojo, kaip neteisėtai pasipelnyti, parduodant IAE turtą – sąmoningai buvo sumažinta parduodamo turto kaina, o aukciono sąlygos parengtos taip, kad jį galėtų laimėti tik vienintelis iš anksto numatytas dalyvis.
 
D.Janulevičius tuomet tvirtino, kad įtarimai pareikšti dviem bendrovės darbuotojams, tačiau išsamiau komentuoti atsisakė.

Šaltinis: 15min, BNS, 2016 lapkričio 25 d.