Socialdemokratai sustabdė korupcija įtariamų R.Pudževelio ir K.Povilaičio narystę
Ketvirtadienį sušauktame Lietuvos socialdemokratų partijos Kauno rajono skyriaus valdybos posėdyje priimtas sprendimas sustabdyti korupcija įtariamų Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ričardo Pudževelio ir vicemero Kęstučio Povilaičio narystę partijoje.
 
R.Pudževelį ir, kaip įtariama, jam kyšį davusį verslininką UAB „Roalsa“ direktorių Saulių Bartašiūną teismas trečiadienį leido suimti dviems savaitėms. Kitiems trims įtariamiesiems paskirtos lengvesnės kardomosios priemonės.
 
Teismo duomenimis, administracijos direktorius 2014 metų rugpjūtį susitarė su verslininku S.Bartašiūnu, kad jo vadovaujamos įmonės lėšomis bus įsigytos R.Pudževeliui ir jo sutuoktinės statomam gyvenamajam namui Kauno rajone reikalingos statybinės medžiagos. Jie susitarė, kad įmonės apskaitoje bus nurodyta, jog šios medžiagos bus panaudotos jo įmonei renovuojant Kauno rajono savivaldybei priklausančias šilumos katilines. Nusikaltimas truko apie dvejus metus. Teismas pažymi, kad jis, būdamas valstybės tarnautojas, piktnaudžiavo savo tarnybine padėtimi, siekdamas turtinės naudos sau ir savo sutuoktinei.

Tęsdami tyrimą STT agentai trečiadienį sulaikė dar keturis asmenis, vienas jų – Kauno rajono vicemeras socialdemokratas Kęstutis Povilaitis. Visi asmenys sulaikyti dviems paroms, pareigūnai tiria įtarimus dėl kyšininkavimo, papirkimo bei piktnaudžiavimo.
 
Kauno rajono savivaldybės opozicijoje esantys liberalai teigia, kad STT pareigūnams sulaikius du Kauno rajono savivaldybės vadovus, iš pareigų turi trauktis ir rajono meras V.Makūnas, prisiimdamas atsakomybę už savo komandos narių veiksmus.
 
Pats V.Makūnas sakė ketinantis prisiimti atsakomybę, jeigu įtarimai aukštiems savivaldybės pareigūnams pasitvirtintų. Tačiau jis nedetalizavo, ką tai reiškia.
 
Šaltinis: 15min, 2016 gruodžio 1 d.