VTEK vadovas Romas Valentukevičius atmeta kaltinimus politizavimu
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininkas Romas Valentukevičius atmeta kaltinimus dėl institucijos politizavimo.
 
Lapkričio pabaigoje susitikusi su Seimo vadovu prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino VTEK depolitizuoti. Šiemet birželį Seime skaitydama metinį pranešimą, ji kritikavo VTEK ir teigė, kad apsivalymas nuo korupcijos būtų greitesnis, jei „VTEK taptų politinės sistemos moralės sergėtoja, o ne susitepusių balintoja“.
 
Pagal šiuo metu galiojančią tvarką VTEK sudaro penki nariai, skiriami penkerių metų kadencijai. Po vieną kandidatą į VTEK narius Seimui teikia prezidentas, Seimo pirmininkas, premjeras, Teisėjų taryba ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas.
 
Parlamento vadovas trečiadienį abejojo, ar pagrįstai galima teigti, kad VTEK politizuota. Anot jo, nors dalį komisijos narių skiria politikai – prezidentas, Seimo pirmininkas, premjeras, – tačiau tai žmonių rinkti asmenys.
 
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas yra registravęs įstatymo pataisą, kad po du kandidatus į VTEK narius Seimui teiktų Teisėjų taryba ir Lietuvos teisininkų draugija, vieną kandidatą – su korupcija kovojančios nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius.
 
Anot parlamentaro, komisijos formavimas be politikų siūlomų kandidatų užtikrintų VTEK nešališkumą, politinį neutralumą ir skaidrumą.
 

Šaltinis: 15min, 2016 gruodžio 14 d.