Kaip specialusis liudytojas apklaustas Š.Gustainis stabdo narystę partijoje
Liberalas, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis, penktadienį galimos politinės korupcijos byloje apklaustas kaip specialusis liudytojas, jis stabdo narystę partijoje.
 
Pagal Lietuvos įstatymus, specialiaisiais liudytojais apklausiami asmenys, kai yra duomenų apie jų padarytą nusikaltimą, bet jų nepakanka, kad būtų galima pateikti įtarimus.
 
Vienas teisėsaugos tiriamų epizodų buvusio liberalų vadovo Eligijaus Masiulio byloje yra susijęs su greitaisiais kreditais ir Seime svarstytomis Vartojimo kredito įstatymo pataisomis, kurios turėjo užkirsti kelią griežtesnėms kreditų taisyklėms. Pataisą inicijavo Š.Gustainis. Jis patvirtino, kad apie tai ir buvo daugiausia klausinėjamas.
 
Lapkričio pabaigoje Vilniaus savivaldybės taryboje pradėjęs dirbti liberalas šio posto nežada atsisakyti, kadangi jam nėra pareikšti įtarimai.
 
Teisėsaugos tyrime dėl politinės korupcijos taip pat apklausta ir dalis praėjusios kadencijos Seimo liberalų.
 
Kaip specialieji liudytojai šiame tyrime buvo apklausti „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus, koncerno valdybos narys Romanas Raulynaitis ir Seimo narys liberalas Gintaras Steponavičius.

Šaltinis: 15min, BNS, 2016 gruodžio 16 d.