Paramos gavėjus norima įpareigoti viešai skelbti aukotojus
Seimas po pateikimo pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktoms įstatymų pataisoms, kuriomis siūloma įtvirtinti, kad politikų vardo fondai, labdaros paramos fondai, asociacijos, viešosios įstaigos ir nevyriausybinės organizacijos viešintų gaunamą paramą iš juridinių asmenų savo svetainėse ir Registrų centrui teikiamose ataskaitose.
 
Jei tokių ataskaitų organizacijos neteiktų, jos prarastų paramos gavėjo statusą. Taip pat siūloma, kad visuomenė su organizacijų teiktomis ataskaitomis Registrų centre galėtų susipažinti neatlygintinai. Šiuo metu ši paslauga mokama.
 
Šiuo metu iš 35 tūkst. tokių organizacijų, prievolę Registrų centrui teikti ataskaitas vykdo tik apie 6 tūkst. ir daugumoje ataskaitų konkretūs paramos davėjai lieka neįvardinti.
 
Už šias pataisas balsavo 95 Seimo nariai, nė vienas nebuvo prieš, keturi susilaikė. Toliau pataisas svarstys parlamento komitetai.
 
Prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė teigia, kad pataisų teikimą paskatino išryškėjusi neskaidri politikų vardo fondų veikla, įvairūs atvejai, kai per politikų vardo fondus buvo galima apeiti politinės kampanijos finansavimo, reklamos ribojimus.
 
Taip pat paskatino pastaruoju metu išryškėję atvejai, kai neskaidriai ir neviešintai valstybinės įmonės dalija paramą įvairiems paramos gavėjams pagal neaiškius kriterijus, pavyzdžiui, „Lietuvos geležinkeliai“, kurie per 2016 metus paskirstė apie 1 mln. eurų paramos.
 
Prezidentės teigimu, priėmus pataisas paramą gaunančių organizacijų veikla taptų skaidresnė ir atviresnė, o organizacijų veiklos rėmėjų išryškinimas padėtų atsekti fiktyviai veikiančius, galimai neskaidriems sandoriams naudojamus juridinius asmenis
 
Šaltinis: 15min, BNS, 2016 gruodžio 20 d.