VTEK neįžvelgė A.Bilotaitės kaltės dėl nedeklaruotos paramos dalyvaujant automobilių lenktynėse
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl parlamentarės konservatorės Agnės Bilotaitės, dalyvavusios automobilių lenktynėse ir nedeklaravusios gautos paramos – per 7 tūkst. eurų lenktynių registracijos mokesčio.
 
Tyrimas pradėtas gavus Lietuvos socialdemokratų partijos atstovo Vyriausiojoje rinkimų komisijoje Gedimino Šiukšto pranešimą, taip pat tiriant žiniasklaidos ir kitą viešą informaciją.
 
Nustatyta, kad politikės dalyvavimas ralyje „Africa Eco Race 2016“ buvo apmokėtas žodinio susitarimo su fiziniu asmeniu pagrindu. Šis susitarimas vyko 2015 metais, galiojant senajai Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo redakcijai, kuria remiantis teismai yra nustatę praktiką, jog deklaruoti privaloma 3 tūkst. eurų viršijančius sandorius ir tik tuo atveju, jei sandoriai kelia tiesioginį interesų konfliktą.
 
Komisija nenustatė, kad dalyvavimas lenktynėse kėlė interesų konfliktą.
 
Pati A.Bilotaitė anksčiau tvirtino, kad šturmanės pareigas atliko neatlygintinai, tenkindama nematerialiųjų interesą padėti ekipažo vairuotojui bei garsinti Lietuvos vardą, todėl jokios realios paramos negavo ir įstatymų nepažeidė.
 
Šaltinis: 15min, BNS, 2016 gruodžio 22 d.