Kauno medikai vėl skęsta korupcijos skandale – pareikšti įtarimai gimdymo namų gydytojui

Kyšininkavimo skandalas Kauno klinikinei ligoninei priklausančiuose Prano Mažylio gimdymo namuose gali paskandinti ne vieną juose dirbantį mediką. Teisėsaugos pareigūnai šiomis dienomis pareiškė įtarimus vienam gimdymo namų gydytojui.

 

Tai ketvirtadienį naujienų portalui lrytas.lt patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Viešųjų ryšių skyriaus viršininkė Renata Saulytė. REKLAMA Įtarimai dėl kyšininkavimo pareikšti gydytojui anesteziologui. 

Į STT kreipėsi viena pasipiktinusi pacientė – moteris skundėsi, jog jai teko mokėti už nejautrą, nors pagal įstatymus ši procedūra yra nemokama. REKLAMA Pacientė negavo jokio čekio – įtariama, jog 80 eurų už epidūrinę nejautrą gavęs anesteziologas juos įsidėjo į kišenę, neįforminęs pinigų priėmimo. Panašių atvejų gimdymo namuose galėjo būti nemažai. 

Medikai pinigus dėjosi į kišenę? Kaunietė Neringa portalui lrytas.lt papasakojo savo įspūdžius. Moteris lankė prieš gimdymą P.Mažylio namuose rengiamas pamokėles nėščiosioms. Neringa tvirtino išgirdusi, jog už epidūrinę nejautrą reikia mokėti – mokėti nereikia tik tada, kai gresia komplikacijos.  „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, tačiau nuo skausmo net prarasdavau sąmonę. Gydytojas paskyrė epidūrinę nejautrą. Po gimdymo man buvo pasakyta, jog turėsiu sumokėti 80 eurų. Gimus vaikeliui su vyru buvome apimti euforijos – davėme pinigus anesteziologei, bet čekio negavome.

 

 

 

Nors Kauno klinikinės ligoninės (KKL) atstovas ryšiams su visuomene Gediminas Stanišauskas tvirtino, jog už epidūrinę nejautrą gimdyvėms reikia mokėti tik tais atvejais, kai nėra medicininių indikacijų (simptomų) arba kontraindikacijų, šiuos žodžius paneigė Sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos skyriaus vedėjas Juozas Šveikauskas – iš Ligonių kasų jis teigė sužinojęs, jog už nejautrą apdraustosioms privalomuoju sveikatos draudimu nereikia mokėti bet kokiu atveju. Tačiau atrodo, kad pinigų Prano Mažylio gimdymo namuose buvo įžūliai reikalaujama net ir iš tų pacienčių, kurioms grėsė pavojingos komplikacijos.

iš www.lrytas.lt