„Ne iš atlyginimo“: nematoma G. Kėvišo šeimos imperija
Sklypas ir namas prabangiajame Laurų kvartale, sodyba Molėtų rajone, gamtos apsuptyje, ant ežero kranto, brangus butas, dar vienas sklypas už kelis šimtus tūkstančių, namas Kauno mieste – taip gyvena kultūros veikėjo, Lietuvos operos ir baleto teatro vadovo Gintauto Kėvišo šeima.
Ilgainiui Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas G. Kėvišas ir jo žmona Rūtelė Kėvišienė, buvusi Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokytoja, tapo milijonieriais ir gali pasigirti įspūdingais sklypais įspūdingo grožio Lietuvos vietose. Be kita ko, prie šių sklypų yra ir galimų pažeidimų. Pats G. Kėvišas DELFI teigė niekada negavęs iš institucijų jokių pretenzijų dėl pažeidimų, o turto šaltinius teigė deklaravęs pagal įstatymą.

Namas Laurų kvartale, o greta išdarkytas valstybinis miškas Viešojoje erdvėje ne kartą yra nuskambėjęs faktas, kad G. Kėvišas su žmona yra įsikūręs prabangiajame Laurų kvartale greta įtakingų verslininkų. DELFI žiniomis, jis yra vienintelis valstybės tarnautojas, šiuo metu einantis pareigas ir gyvenantis kvartale.

eseniai turtingiausio Lietuvos verslininko Nerijaus Numavičiaus namas Laurų kvartale buvo parduotas beveik už 2 milijonus eurų. Šiuo metu kvartale parduodamų namų kaina svyruoja nuo 1,2 iki 1,5 milijonų eurų. G. Kėvišas privačių interesų deklaracijoje nėra deklaravęs šio sklypo pirkimo, taigi tiksli sandorio vertė nėra žinoma. Šalia viso Laurų kvartalo, taip pat ir šalia G. Kėvišo sklypo, yra valstybinis miškas, kuriame Nemenčinės urėdijos žiniomis, šią vasarą-rudenį buvo padaryta pažeidimų. Beveik prie kiekvieno sklypo, kuris ribojasi su valstybiniu mišku, yra fiksuojama ir veikla miške. Sunaikinta miško paklotė, pasodinti svetimžemiai augalai, likę senos tvoros kuoliukai – tokie galimi pažeidimai buvo fiksuoti valstybiniame miške. Ne išimtis ir prie G. Kėvišo bei jo žmonos sklypo esantis miško plotas.
 
Oazė ant ežero kranto su užtvertu mišku

Tačiau visiems gerai žinomas namas Laurų kvartale – anaiptol ne visas G. Kėvišo šeimos nekilnojamasis turtas. Registrų centro duomenimis, jo žmonai priklauso sklypo dalis Molėtų rajone, ant pačio Bebrusų ežero kranto. Sklypo dalį ji valdo nuo 2000 metų. G. Kėvišo privačių interesų deklaracijoje nėra užsiminta apie šio sklypo įsigijimą, taigi jo vertė nėra aiški. 2003 metų turto deklaracijoje R. Kėvišienės privalomas registruoti turtas be piniginių lėšų buvo 284 271 tūkstančiai litų (daugiau nei 82 tūkstančiai eurų). Registrų centro duomenimis, vieną didelį sklypą dalinasi keturi bendrasavininkiai. Viena iš jų yra R. Kėvišienė. Sutapimas, kad vėl G. Kėvišo šeimos turtas yra apsuptas įtakingų žmonių. G. Kėvišo žmona sklypą dalinasi su verslininku, milijonieriumi Juozu Magelinsku, kuris valdo „Megrame“ koncerną, kuris jungia 12 bendrovių. Taip pat sklypą valdo ir finansininkas, buvęs Seimo narys Vytautas Dudėnas. Dar vieni sklypo savininkai – advokatas Sigitas Židonis bei Naujininkų poliklinikos direktorė Vilija Kristina Židonienė. Aplink kelis sklypus turi ir buvusi Gedvydo Vainausko sutuoktinė Bronislava Vainauskienė. Visa teritorija Bebrusų ežero pakrantėje yra aptverta tvoromis. Bėda tik ta, kad ten oficialiai yra miško žemė, o šios, pagal įstatymus, aptverti nėra leidžiama. Pakrantėje yra aptverta keliasdešimt hektarų miško. 

Butas Vilniuje – sūnui, namas Kaune – sūnėnui Tačiau ir namas Lauruose bei sodyba ant ežero kranto taip pat nėra vienintelis G. Kėvišo šeimos nekilnojamasis turtas. G. Kėvišas buvo dosnus ir nekilnojamuoju turtu aprūpino giminę. G. Kėvišas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) yra deklaravęs, jog 2013 metų lapkritį yra padovanojęs butą savo sūnui Martynui Kėvišui. Buto vertė nemaža – 800 tūkstančių litų (beveik 232 tūkstančiai eurų). (Visų G. Kėvišo sandorių vertė VTEK yra nurodyta eurais, tačiau pats G. Kėvišas teigia, kad tai klaida, todėl tikėtina, kad iki 2015-ųjų metų vykusių sandorių vertė yra litų valiuta).

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ne-is-atlyginimo-nematoma-g-keviso-seimos-imperija.d?id=73443256  

2017 sausio 16 d.