STT pradėjo tyrimą dėl neskaidrių pirkimų trijose Šiaulių mokyklose

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų trijose Šiaulių miesto mokyklose.

 

„Įtariama, kad Šiaulių sporto gimnazijoje, „Rasos“ ir Medelyno progimnazijose viešieji pirkimai, perkant tam tikras aptarnavimo paslaugas, buvo organizuojami neskaidriai – sudarant išskirtines sąlygas juos laimėti vienai aptarnavimo paslaugas Šiauliuose teikiančiai įmonei, o už išskirtinai palankių sprendimų priėmimą, ankstesnių sutarčių galiojimo pratęsimą, įmonės atstovai ne kartą mokyklų atstovams atsilygino kyšiais“, – rašoma pranešime.
Įtarimai vykstant tyrimui pareikšti penkiems asmenims. Dėl kyšininkavimo įtariama „Rasos“ progimnazijos direktorė Audronė Ispiryan ir Medelyno progimnazijos vadovė Ingrida Mazrimienė, dėl papirkimo – „Rasos“ progimnazijos buhalterė Rima Andrijauskienė, dėl papirkimo ir apgaulingos apskaitos tvarkymo – pirkimuose dalyvavusios įmonės vadovas ir vienas šios įmonės darbuotojas.
Viešieji pirkimai ir toliau išlieka prioritetine sritimi, kurioje korupcijos pasireiškimo rizika yra viena didžiausių. Vis tik Šiaulių valdybos pareigūnų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo mokyklose atskleidžia tai, kad šalia kitų visam švietimo sektoriui būdingų problemų, ugdymo įstaigose egzistuoja ir korupcijos rizika, kurios negalima toleruoti, į kurią būtina atkreipti dėmesį ir su tuo kovoti“, – pranešime sakė STT Šiaulių valdybos viršininko pareigas laikinai einantis Vaidas Pupelis.
Ragina atsistatydinti
Šiaulių meras Artūras Visockas miesto mokyklų vadoves ir kitus įtariamus darbuotojus antradienį paragino atsistatydinti 
info iš www.diena.lt 2017 03 14