Po naujų sulaikymų Druskininkuose – gandų virtinė

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos agentai pirmadienį sulaikė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Druskininkų skyriaus vedėją Andrių Augustinavičių. Taip pat sulaikytas kyšį valstybės tarnautojui davęs vienos uždarosios akcinės bendrovės direktorius E. V.

 

Abiem asmenims pareikšti įtarimai. Jų darbo vietose ir gyvenamosiose patalpose pirmadienį atliktos kratos. Abu įtariamieji sulaikyti. Šią informaciją DELFI pirmadienį po pietų patvirtino STT atstovė spaudai Renata Endružytė. Pirminiais duomenimis, 54-erių metų valstybinės įstaigos filialo vadovas A. Augustinavičius įtariamas iš vienos Druskininkų bendrovės direktoriaus paėmęs kyšį. Pinigai, kurių sumos STT atstovė neįvardijo, esą buvo duoti ir paimti už tai, kad A. Augustinavičius suderintų ir pasirašytų verslininkui reikalingus dokumentus – statybos darbų užbaigimo aktą, paties objekto realiai neapžiūrėjus.
Tiesioginė A. Augustinavičiaus vadovė, NVSC prie SAM Alytaus departamento direktorė Rasa Burneckytė apie galimai A. Augustinavičių užklupusius nemalonumus su teisėsauga pirmadienį po pietų teigė nieko nežinanti. „Jam (A. Augustinačiui – aut. past.) normali darbo diena turėtų būti. Nieko nežinau, nei pats vedėjas, nei darbuotojai man nieko nepranešė. Jis turėtų būti darbe, neinformavo, kad serga, į komandiruotę nesiuntėme – turi būti darbe“, - sakė departamento direktorė R. Burneckytė. A.Augustinavičius – žinomas Druskininkų savivaldybės politikas. 2015-ais metais jis kandidatavo į Druskininkų savivaldybės tarybą visuomeninio rinkimų komiteto „Druskininkai“ sąraše. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateiktoje turto ir pajamų deklaracijoje A. Augustinavičius nurodo gavęs beveik 302 tūkst. litų (87,4 tūkst. eurų) paskolų, iš kurių beveik pusė – 145 tūkst. litų (42 tūkst. eurų) yra gautos iš fizinių asmenų. Taip pat jis nurodė žodiniu susitarimu turįs suteikęs paskolą fiziniam asmeniui, sumoje 106 tūkst. litų (beveik 31 tūkst. eurų). A. Augustinavičius yra ir vietos verslininkų suburto Druskininkų klubo narys. Šiam klubui priklauso ir Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas. Taip pat pirmadienį sulaikytas ir Druskininkų visuomenės sveikatos centro vedėją A. Augustinavičių galimai papirkti bandęs verslininkas E. V. Nedideliame Druskininkų mieste pirmadienį po pietų, jau pasklidus žiniai apie A. Augustinavičiaus sulaikymą, vietos gyventojai su DELFI pasidalino spėjimais, esą sulaikytasis verslininkas E. V. galimai yra druskininkietis Egidijus Vasilius. Verslininkas E. Vasilius Druskininkuose vadovauja UAB „Druskininkų perlas“, nekilnojamojo turto ir statybų bendrovei, pardavinėjančiai kotedžus šalia Vijūnėlės parko, Klonio gatvėje Druskininkuose. E. Vasiliaus pavardė ir kontaktai taip pat nurodomi ir prie Leipalingyje (Druskininkų savivaldybė) įsikūrusių svečių namų bei kavinės „Liepų alėja“ rekvizitų. Generalinės prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė pirmadienio popietę DELFI sakė šios informacijos nepatvirtinanti, bet ir nepaneigianti. „Prokuratūra kol kas laikosi pozicijos viešai neįvardinti antrojo asmens ir jo atstovaujamos bendrovės. Jūsų klausimo, ar tai tas pats asmuo, nei patvirtinti, nei paneigti negaliu“, - sakė R. Stundžienė. STT atstovė R. Endružytė neatskleidė, kurio objekto statybų užbaigimo aktą už kyšį buvo prašoma pasirašyti A. Augustinavičiaus. Neseniai DELFI žurnalistai E. Vasilių užfiksavo talkinantį Druskininkų savivaldybės mero R. Malinausko sodybos sklype Latežerio kaime, Druskininkų savivaldybėje. Čia verslininkas krautuvu vertė akmenis į Ratnyčios upę. Dėl šių veiksmų Kauno apygardos Viešo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą, siekdami nustatyti, ar nebuvo pažeisti aplinkosauginiai reikalavimai ir nepadaryta žala gamtai. Nepatvirtintais duomenimis, specialiųjų tarnybų agentai ir Kauno apygardos prokuratūros prokurorai pirmadienį į Druskininkus atvyko anksti ryte, prieš prasidedant darbo dienai.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/po-nauju-sulaikymu-druskininkuose-gandu-virtine.d?id=74245334